עקירה כירורגית​

עקירה כירורגית

מהי עקירה כירורגית?

עקירה כירורגית נדרשת כאשר אין אפשרות לחלץ את השן ללא חיתוך החניכיים. למשל: כאשר השן המיועדת לעקירה מכוסה בצורה חלקית או מלאה בעצם ו/או בחניכיים, או כאשר השן כלואה מתחת לשיניים אחרות ו/או נמצאת במצב רע מאוד וחלקים עיקריים ממנה הרוסים. העקירה נעשית בהרדמה מקומית ולעיתים יש לבצע תפירה של החניכיים בתום העקירה.
עקירה כירורגית היא פעולה מורכבת יותר לביצוע מעקירה רגילה ולכן גם נדרש זמן התאוששות ממושך יותר בסיומה. בעקירה כירורגית יכולות להופיע תופעות לוואי כגון כאבים, נפיחות, קשיים בבליעה ועוד

 

לפני העקירה:
לעקירה כירורגית יש להתייחס כמו ניתוח לכל דבר ולכן מומלץ להיוועץ ברופא מומחה לפני ביצוע עקירה כירורגית. הרופא המומחה ייתן למטופל הנחיות בנוגע לנטילת תרופות ולהיבטים נוספים הקשורים למצבו ולהיסטוריה הרפואית שלו.


לאחר העקירה:
לאחר העקירה הכירורגית מומלץ שלא לאכול אוכל קשה או חם במשך 24 שעות. אין לשטוף את הפה ולירוק, ויש להימנע מפעילות פיזית מאומצת. כל זאת על מנת למנוע דימום מאזור העקירה
נטילת תרופות:
בדרך כלל ירשום הרופא המטפל מרשם לאנטיביוטיקה על מנת למנוע מראש כל אפשרות לזיהום. מומלץ ליטול את כל התרופות עד תומן ולא להפסיק גם אם מרגישים טוב.
האם יש כאבים לאחר הטיפול?
לאחר עקירה כירורגית ייתכנו כאבים ותיתכן גם הופעה של נפיחות קלה שאמורה לחלוף תוך ימים בודדים. מומלץ ליטול כדורים לשיכוך הכאבים ובדרך כלל ניתן לחזור לשגרת החיים הרגילה כבר למחרת העקירה. במקרה ובוצעו תפרים יש להגיע  למרפאה לאחר שבוע עד 10 ימים כדי להוציא אותם. הוצאת התפרים היא פעולה קצרה שאינה מלווה בכאבים.

התקשרו: 09-766-3213

התקשרו: 09-766-3213